Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri külastasid kolleegid Sloveeniast

Eelmisel nädalal saabusid Eestisse Sloveenia Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri (SQAA) direktor Ivan Leban ning agentuuri kvaliteedinõunik Jernej Širok. Külalistega kohtusid EKKA juhataja Heli Mattisen ning hindamisjuht Liia Lauri.

Külaliste eesmärgiks oli tutvuda Eesti kõrgharidusmaastikuga ning EKKA töökorraldusega. Sloveenia agentuuri direktor Ivan Leben sõnas, et kui Eestis on viimaste aastate jooksul toimunud mitmeid kõrgkoolide ja õppekavade ühinemisi, siis sarnane protsess seisab peatselt ees ka Sloveenias. „Eesti näitel on võimalik saada aimu, millised väljakutsed peatselt ka Sloveenia kõrgharidust ees ootavad,“ kommenteeris Leben.

Leben lisas veel, et külastus oli väga informatiivne ning naastes võetakse endaga kaasa mitmeid kasulikke näpunäiteid, mida kõrghariduse kvaliteedihindamistel edukalt rakendada võiks.

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri juhataja Heli Mattisen sõnas, et taolised kohtumised agentuuride vahel on heaks võimaluseks õppida üksteise kogemustest. „Olgugi, et järgmise kohtumise kuupäeva lukku ei löödud, ei jää see kindlasti viimaseks kokkusaamiseks,“ lisas Mattisen.

Sloveenia Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri töötajad viibisid Eestis 2.11-3.11.2015. Infot Sloveenia agentuuri kohta on võimalik leida siit.